Üye Ol   |    Şifremi Unuttum

SEYAHAT REHBERİ

Online İşlemler

Mevcut seferlerimiz ile ilgili tüm sefer sorgulama ve bilet alım işlemlerinizi internet sitemizden, mobil uygulamamız üzerinden ve online bilet sağlayıcı firmalar üzerinden alabilirsiniz.

Almış olduğunuz online biletiniz ile birlikte bilet bilgileriniz telefonunuza iletilecek olup, seyahatinizi bu bilgiler doğrultusunda gerçekleştirebilirsiniz.

Online olarak yapılan bilet alım işlemlerinde istenilen bilgilerin eksiksiz ve doğr girilmesi zorunludur. Eksik veya yanlış yapılan bilgilendirmelerden doğan sonuçlardan firmamız sorumlu değildir.

Şube Bilet İşlemleri

Firmamız seferlerinin bulunduğu tüm il ve ilçelerde bulunan size en yakın bilet satış ofislerimizden veya otogarlardan seferlerimiz hakkında bilgi alabilir biletleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çağrı Merkezi

444 2222 veya 0850 202 22 22 numaralı hatlardan 7/24 profesyonel müşteri temsiilcilerimiz ile iletişime geçebilir; sefer sorgulama, rezervasyon ve bilet işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bilet İşlemleri

Karayolu Taşıma Yönetmeliği gereğince; Bilet işlemleri esnasında T.C. kimlik numarası, Ad-Soyad bilgileri ve iletişim numarası alınması zorunludur. Yapacağınız seyahate ilişkin; kalkış ve varış yeri, hareket tarihi ve saati ile T.C. kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı, iletişim bilgilerinizi, koltuk numaranızı kontrol ediniz.

Otobüs hareket saatinin 24 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda, bilet iptali sağlanarak bilet ücretinin tamamı iade edilir, otobüs hareket saatinden 12 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda ise 6 ay geçerli olmak üzere açık bilet düzenlenmektedir.

kvkk
Engelli Yolcularımız İçin Bilet İşlemleri

Karayolu Taşıma Yönetmeliği Kapsamında en az %40 oranında engelli olduğunu belgeleyen kişilere; 20 koltuğa kadar olan taşıtlar için 1 kişiye, 20 koltuktan fazla koltuğa sahip taşıtlar için ise en fazla 2 kişiye, geçerli ücret tarifesi üzerinden bilet ücretinde %40 indirim uygular. Ancak, aynı taşıtla taşınacak engelli yolcu sayısının 20 koltuğa kadar olan taşıtlarda 1'den fazla, 20 koltuktan fazla koltuğa sahip taşıtlarda ise 2'den fazla olması halinde, her fazla engelli yolcu için, geçerli ücret tarifesi üzerinden bilet ücretinde %30 indirim uygulanır. Engelli yolcularımızın yasal indirimden yararlanabilmesi için engelli kartı ile birlikte şubelerimizden biletlerin satın alma işlemlerini gerçekleştirebiliriler.

Çocuk Yolcularımız için Bilet İşlemleri

Karayolu Taşıma Yönetmeliği Kapsamında; 0-12 yaş aralığındaki çocklarımız çocuk yolcu statüsünde sayılmakta olup 12 yaşın altındaki çocuklar için bilet ücreti geçerli ücret tarifesi üzerinden %30 indirimli düzenlenir. Ancak, 6 yaşın altındaki çocuklar ücret alınmadan kucakta seyahat edebilirler. Aynı şekilde koltuk alınmak istenirse %30 indirim uygulanır.

Çocuk yolcularımızın yasal indirimden yararlanabilmesi için T.C. kimlik kartı ile birlikte şubelerimizden biletlerin satın alma işlemlerini gerçekleştirebiliriler.

18 Yaş altı yanında velisi bulunmayan yolcularımızın seyahat edebilmeleri için 'Veli Seyahat İzin Belgesi' gerekmektedir.

Veli Seyahat İzin Belgesi indirmek için TIKLAYINIZ

Bagaj İşlemleri

Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında; yolcuların beraberinde getirmiş oldukları 30 kilograma kadar olan bagajları ücretsiz olarak taşınmaktadır. Mevzuat kapsamında 30 kilogramı aşan bagajlardan ek ücret talep edilmektedir.

Bagajlarınızı ilgili personelimize verdiğinizde bagaj fişi istemeyi unutmayınız.

Yasa çerçevesinde bagajlarda kıymetli evrak, kıymetli eşya (para, altın, döviz, mücevher, elektronik eşya vs.) taşınması firma sorumluluğunda değildir.

Bagajlarda oluşacak hasar durumlarında, hasarın taşıma esnasında oluştuğuna dair ara. Personelleri ve ilgili otogarda bulunan kolluk kuvvetleri ile birlikte tutanak tutulmalıdır. Tutanak tutulmadan yapılan başvurulardan firmamız sorumlu değildir.

Bagaj kayıplarında başvurunuzu yaparken firmamız bagaj fişi numaranızı istemektedir. Bagaj fişi olmayan eşyalardan firmamız sorumlu olmayıp, herhangi bir hak ve talepte bulunulamaz.

Herhangi bir tutanak olmaksızın, bagaj kayıplarında kaybın değer tespiti yapılamayacağından dolayı bilet mislinin 3 katına kadar ödeme yapılır.

Tehlike oluşturabilecek yanıcı, yakıcı, parlayıcı, patlayıcı, zehirli, bulaşıcı, radyoaktif ve benzeri nitelikteki yolcu eşyası, taşıtın bagaj bölümü de dahil olmak üzere taşınamaz.

Evcil Dostlarımız ile Yolculuk

İlgili mevzuat kapsamında 8 kg?ın altında olan aşı karneli kedi, köpek (tehlike arz edenler hariç) ve kuş (saka, muhabbet kuşu veya kanarya) gibi evcil hayvanlar, özel kafesleri kilitli olmak şartıyla bagaj taşımaya mahsus bölümün dışında hayvan sahibi yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilir. 8 kg ?ın üzerinde olan evcil hayvanlarımız için yalnızca bagaj bölümünde ve özel taşıma kafeslerinde, veteriner hekim kontrolünde uyuşturulmuş bir şekilde taşıma yapılmaktadır.Ancak, görme engelli yolcuların sertifikalandırılmış rehber köpeği, köpeğin ağızlığı ve gerekli sağlık belgeleri olmak koşulu ile taşıtta bagaj taşımaya mahsus bölümün dışında uygun bir yerde ücretsiz taşınmaktadır.

kvkk